Przewodnik dla technologii słonecznej

Podstawy i możliwe techniki
Każdy człowiek z Europy Zachodniej zużywa codziennie dużo energii: woda musi być podgrzewana do ogrzewania lub prysznica, telewizor potrzebuje prądu, w przeciwnym razie pozostaje ciemny. Niezbędna energia jest generowana głównie przez spalanie paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa, węgiel i gaz ziemny, lub przez rozszczepianie jąder atomowych. Oba warianty stwarzają ryzyko i zanieczyszczają środowisko. Jeśli używasz słońca, oszczędzasz zasoby i produkujesz czystą energię elektryczną i czyste ciepło. Energia słoneczna wykorzystuje energię, którą codziennie zapewnia słońce, bez której ludzkie życie nie byłoby możliwe. Promieniowanie elektromagnetyczne słońca jest uważane za odnawialne źródło energii. To niewidzialne promieniowanie może być przez pewien czas przekształcane za pomocą pomocy technicznych i wykorzystywane.

Wymagania i najwyższy możliwy uzysk technologii słonecznej
Dla opłacalnego wykorzystania darmowej energii słonecznej ważne jest również to, pod jakim kątem słońce uderza w moduł. Optymalny byłby kąt 90 °. Jednak w praktyce nie można tego osiągnąć ze względu na zmienioną pozycję słońca w ciągu dnia i pory roku. W związku z tym jeden wystarczająco się zgodził. W przypadku systemów fotowoltaicznych zalecany jest kąt 30 °, systemy solarne powinny być montowane pod kątem 45 °.

Koszt układu słonecznego
W przypadku systemu słonecznego nie ma uniwersalnego stwierdzenia. Po pierwsze, podążają za wybranym systemem. Jeśli w systemie ma być generowana energia elektryczna, wybór padł na fotowoltaikę . W zbiorniku ciepłej wody wykorzystywana jest energia słoneczna .

Fotowoltaika :
Całkowity koszt nabycia systemu fotowoltaicznego obejmuje koszty modułów słonecznych, falowników, okablowania, systemu mocowania, ale także same koszty montażu, ewentualnie dodatkowe koszty planowania, koszty związane z uruchomieniem, koszty związane z licznikiem dostarczania energii oraz, ostatnio, koszty pilot zdalnego sterowania, z którym operator sieci ma możliwość wyłączenia systemu fotowoltaicznego w przypadku nadmiernej podaży. Eksperci określają obecnie koszt systemu fotowoltaicznego na około 1750 pln za kilowat.

 

Energia słoneczna cieplna :
Systemy słoneczne W przeciwieństwie do systemów fotowoltaicznych, ceny systemów solarnych są na mniej więcej stałym poziomie. W systemach do wyłącznej produkcji ciepłej wody cena układu słonecznego dla domu jednorodzinnego od 10 000 do 16 000 PLN, łączna cena ciepłej wody i wsparcia ogrzewania wynosi od 25 000 PLN do 40 000 PLN w domu rodzinnym .

Ceny służą jedynie jako wytyczna dla finansowania. Dokładne ceny są dostępne u danego dostawcy.

System w dachu lub na dachu?
Energia słoneczna jest dostępna jako rozwiązanie dachowe lub dachowe. Oba warianty mogą być zintegrowane z nowym budynkiem, a także zmodernizowane w starym budynku.

System dachu:
W przypadku montażu na dachu, kolektor słoneczny lub moduł słoneczny są instalowane kilka centymetrów nad dachem za pomocą specjalnych zestawów montażowych. Ponieważ jest to elastyczny system, sprawdzona technologia montażu na dachu idealnie nadaje się do modernizacji w starych budynkach. Sam dach pozostaje niezmieniony. Najpierw usuwa się materiał pokrywający. Następnie do krokwi zamocowane są haki dachowe lub kotwica krokwiowa ze stali ocynkowanej. Te punkty przerwania są ukształtowane tak, aby można je było przenosić między ponownie przymocowanym materiałem wierzchnim. Przyjmują szyny montażowe wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej. Tam z kolei można zamontować kolektor lub moduły i opcjonalnie dodatkowo skręcić. Instalacja na dachu jest prosta, wykonana szybko, a zatem tańsza niż wariant na dachu. Niższe koszty są opłacalne, zwłaszcza gdy system solarny ma zostać zmodernizowany na istniejącym dachu. Niestety, niektórzy znajdą optykę niebieskich obszarów nad stokiem. Problemem może być również dodatkowe obciążenie nałożone na pokrycie dachu.

System dachowy:
Podczas instalacji w dachu, jak sama nazwa wskazuje, układ słoneczny jest elegancko i harmonijnie zintegrowany bezpośrednio z dachem – podobnie jak w świetlik . Kolektory lub moduły zastępują rzeczywisty zasięg. W przypadku dachów łupkowych istnieją urządzenia, które na początku nie są już rozpoznawalne. Te zintegrowane panele słoneczne nie tylko mają za zadanie wytwarzać energię elektryczną lub ciepło, ale także przejmują funkcję ochronną dachu, tworząc odporną na warunki atmosferyczne jednostkę przed opadami atmosferycznymi. Należy rozróżnić systemy składające się z kilku małych elementów, które można transportować na dach indywidualnie i ręcznie. Duże, połączone systemy można bardzo szybko zainstalować za pomocą dźwigu. Kolektory lub moduły są mocowane bezpośrednio do łat dachowych. Do instalacji w istniejącym budynku prowadzi ekspert, ponieważ tylko jeden powinien przeprowadzić instalację, zadaszenie w wybranym miejscu. Ważne jest, aby drewno nie zostało uszkodzone i tworzy równą powierzchnię. W przeciwnym razie mogą wystąpić napięcia w układzie słonecznym i spowodować poważne uszkodzenia. Wadliwe listwy należy wymienić, aby zwiększyć krzywe drewno. Dzięki profilom wykonanym z aluminium , ołowiu lub cynku , rama dachowa jest tworzona dla wielu systemów, które ograniczają układ słoneczny i pokrycie dachu.

malowanie dachów, malowanie dachu, malowanie dachówki ,